اولین کارگاه آموزشی با موضوع لزوم نشاط در دوران سالمندی و تغذیه سالم

Donation Goal For This Project is $50,000
0% Donated/$50,000 To Go
Donate Now

اولین کارگاه آموزشی فرزانگان استان قم که در سالن امفی تئاتر دکتر قریب مرکز بهداشت قم همراه با برنامه های مفید و متنوع برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی به همت موسسه خیریه فرزانگان استان قم و با همکاری اداره کل بهزیستی استان و مرکز بهداشت شهرستان قم ، و با حضور تعدادی از سالمندان و بازنشستگان اعم از خواهران و برادران و همچنین تعدادی از مسئولین استانی برگزار گردید.
جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز گردید و سپس سرپرست محترم اداره کل بهزیستی استان آقای دکتر کریمی اصل ضمن تشکر اهتمام موسسه خیریه فرزانگان در برگزاری و همکاری با بهزیستی و مرکز بهداشت گفتند: سلامت و نشاط دوران سالمندی منوط به سلامت گذراندن دوران نوجوانی و جوانی دانست و یکی از ملزومات مهم این کار را برنامه ریزی بلند مدت برای داشتن سلامت جسمی و روحی دانست.
اجرای سرود توسط گروه سرود خواهران ناشنوا برنامه بعدی مراسم بود با نماهنگ زیبا و با موضوع عزای حسینی
مدیر عامل موسسه خیریه فرزانگان: تکریم سالمندان را در واقع به معنای برداشتن بخشی از مشکلات آنان و ایجاد شور و نشاط جهت توانمند سازی و امید به زندگی دانست و از برنامه های در دست اقدام این موسسه گزارشی را به حضار ارائه نمود.
در ادامه مراسم دکتر آزادبخت پیرامون نشاط در دوران سالمندی و راهکار های مختلف جهت نیل به موضوع همکاری فرزندان با رفتار صبورانه و درک شرایط پیران را از مهم ترین ابزار فراهم نمودن روحیه بانشاط در میان فرزانگان دانستند.
همچنین آقای محمد کریمی کارشناس تغذیه مطالب مهم و مفیدی را بصورت کاربردی جهت سلامت جسمانی افراد سالمند و نوع تغذیه آنان در این دوران را مطرح نمودند.
اجرای مسابقه و اهدای جوایز و پذیرایی از دیگر برنامه های این کارگاه آموزشی بود.

زمان برگزاری: 1398/6/25